Wróć

Jak zrealizować kampanię marketingową AR?

Przedstawiamy naszą check listę!

Heder photo
Rounded rectangles

Przedstawiamy naszą check listę!

Jak zrealizować kampanię marketingową AR?

Pragnienia konsumentów stają się coraz większe. Wraz z postępem technologii, możemy zaobserwować wiele zmian kreujących nowe potrzeby na rynku. Jednak, rola marek pozostaje ta sama. Muszą one dotrzymać kroku zmianom i stale odkrywać nowe kanały komunikacji, by efektownie docierać do odbiorców. Jednak, w jaki sposób to osiągnąć? Podpowiadamy: wprowadzając kompleksową kampanię omnichannel z użyciem rozszerzonej rzeczywistości (AR)!

Jednak, zanim przejdziemy do naszej check listy, z chęcią pokażemy Wam przykłady ciekawych kampanii z użyciem technologii Poszerzonej Rzeczywistości (AR).


Sephora Virtual Artist


W przypadku globalnego lidera w dystrybucji kosmetyków, takiego jak Sephora, stworzenie dedykowanej aplikacji do wizualizacji produktów jest strzałem w dziesiątkę. Aplikacja zawiera między innymi funkcjonalności, takie jak: 

  • możliwość wizualizacji kosmetyków po skierowaniu telefonem na naszą twarz,
  • algorytm sugerujący najlepszy wybór kosmetyków dopasowany do struktury naszej twarzy,
  • tutoriale i porady ekspertów dotyczące trendów i tricków w makijażu

IKEA Place


Tej firmy nie musimy nikomu przedstawiać. Wraz z wprowadzeniem aplikacji IKEA Place wybieranie mebli stało się nie tylko proste ale i angażujące. Wystarczy wybrać produkt, nakierować aparatem na dowolne miejsce w naszym domu, a pojawi się wizualizacja produktu na ekranie telefonu.

Poniżej znajdziecie naszą krótką check listę do realizacji kampanii AR. Przed rozpoczęciem planowania każdej kampanii odpowiedź na poniższych 5 pomocniczych pytań.


1. Jaka jest główna myśl przewodnia Twojej kampanii?


Na przestrzeni ostatnich lat, urządzenia mobilne stały się najważniejszym medium do prowadzenia komunikacji z klientem. Zastanów się nad głównymi założeniami. Co chciałbyś pokazać swoim konsumentom?


2. Jaką wartość otrzyma Twój odbiorca? 


Jeden z najważniejszych podpunktów to zdecydowanie propozycja wartości. Zastanów się, co może nią być? Rozrywka towarzysząca zakupom czy może optymalizacja procesu zakupów? Myśl jak Twój odbiorca!

3. Co chcesz osiągnąć poprzez Twoją kampanię?


Pamiętaj, że aby ocenić skuteczność kampanii, najpierw musisz postawić określony cel. Może być to ilość sprzedanych produktów, ilość pobrań aplikacji lub zwiększona popularność kanałów social media. To Ty decydujesz.

4. Co z Twoją analityką?


Każda dobra kampania powinna być na bieżąco śledzona. Możesz skorzystać z zewnętrznych narzędzi lub gotowego panelu wbudowanego na platformie Get More. 

5. Co z Twoim zapleczem IT?


Budowa aplikacji wymaga ciągłej pracy. W idealnym świecie, najlepiej byłoby posiadać dedykowany zespół IT do ciągłego ulepszania naszej aplikacji. Dla wielu firm, nie jest to opłacalne lub po prostu nie dysponują wystarczającą wiedzą. W takiej sytuacji, słusznym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiednio dobranej firmy IT, która będzie z nami współpracować lub skorzystać z gotowego narzędzia do zarządzania kampaniami - Get More.


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj

📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj