Wróć

Turystyka Przyszłości

Dowiedz się więcej o bezpiecznej turystyce z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości (AR)!

Rectangle 26
Rounded rectangles

Dowiedz się więcej o bezpiecznej turystyce z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości (AR)!

Turystyka Przyszłości

W dzisiejszym wpisie, chcielibyśmy poruszyć temat bezpiecznej turystyki, w oparciu o technologię poszerzonej rzeczywistości (AR). Mamy ogromną nadzieję, że zainspirujemy do podjęcia działań przedsiębiorców oraz refleksji naszych czytelników!


Gdzie widzimy potencjalne możliwości wykorzystania AR?


1.Hotelarstwo


Możliwość wirtualnego spaceru po pokoju za pomocą naszego telefonu jest 
ciekawym rozwiązaniem podczas doboru odpowiedniego zakwaterowania pod nasz wyjazd. Nie mamy tutaj na myśli samego widoku 360 stopni, lecz interaktywny spacer po hotelu za pomocą ekranu naszego telefonu z dowolnego miejsca na świecie.

2. Interaktywne mapy miasta


Każdy wyjazd, niesie ze sobą konieczność przemieszczania się. Podczas pandemii, przebywanie miejscach publicznych może być problematyczne. Według zaleceń ekspertów, należy unikać dotykania przedmiotów, takich jak: barierki, mapy czy rozkłady na przystankach i w metrze. A gdyby tak wystarczyło zeskanować plakietkę z nazwą stacji metra, aby natychmiast otrzymać informacje o otwartych atrakcjach i restauracjach w naszej okolicy? 

3. Interaktywne reklamy na lotnisku


W takich miejscach, jak lotnisko lub dworzec kolejowy można czasami spędzić godziny. Ciekawym rozwiązaniem, które na pewno zwróciłoby uwagę podróżujących byłaby interaktywna reklama umożliwiająca interakcję na naszym smartfonie. Dobrym przykładem może być gra. Nie tylko spowodowałoby to ruch wokół reklamy, lecz także oferowało dodatkową wartość w postaci rozrywki dla podróżujących.

4. Tłumacz AR


Wychodzimy z założenia, że technologia ma upraszczać życie. Jesteśmy wielkimi fanami takiego rozwiązania, jakie wprowadził ostatnio Google Translate - czyli tłumacz w czasie rzeczywistym. Wystarczy jedynie najechać na dowolny tekst ekranem smartfona, a po chwili pojawi się tłumaczenie na dowolny język. Wszystko bez interakcji z drugim człowiekiem, co w obecnych czasach stanowi duży komfort.

5. Powiadomienia Push


Od natłoku informacji można zwariować. Szczególnie podczas robienia listy rzeczy do odwiedzenia podczas naszej podróży. A gdyby tak dostawać powiadomienia z aplikacji o najbliższych happy hours czy otwartych rozrywkach dotyczących danej lokalizacji? Dla nas brzmi to super!Poniżej kilka dodatkowych zalet płynących ze wprowadzenia AR:

  • Lepszy Customer Experience jako atrakcja warta do zapamiętania,
  • Stała komunikacja z odbiorcami,
  • Personalizacja komunikatów,
  • Zaawansowana analityka w celu lepszego poznania potrzeb konsumenta,
  • Obniżenie kosztów pozyskania konsumenta.


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj
📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj