Wróć

Okulary przyszłości?

Czy Apple zdominuje rynek swoim produktem? Rozszerzona rzeczywistość jest niewdzięczna. Potrafi zachwycić swoimi możliwościami, tak samo bardzo jak zawieść niedopracowanymi projektami...

Okulary przysz%c5%82o%c5%9bci
Rounded rectangles

Czy Apple zdominuje rynek swoim produktem? Rozszerzona rzeczywistość jest niewdzięczna. Potrafi zachwycić swoimi możliwościami, tak samo bardzo jak zawieść niedopracowanymi projektami...

Okulary przyszłości?

Technologia jest przyszłością, która stopniowo wdraża się w życie człowieka. Potwierdzają nam to nie tylko liczne aplikacje, ale również projekty gigantów technologicznych takich jak Google, które parę lat temu wypuściły na rynek okulary wykorzystujące poszerzoną rzeczywistość. A jak dobrze wiemy tam gdzie Google, to i Apple (i vice versa). Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy wam Apple Glasses.


W jaki sposób będą działać?Założeniem okularów jest przenoszenie obrazu z telefonu na przestrzeń zasięgu twojego wzroku. Do najważniejszych wyświetlanych funkcji będą należeć wiadomości, emaile, mapy, a nawet gry. Okulary będą posiadały skaner kodu QR. Sterowanie będzie dostępne za pomocą gestów wykonywanych przed okularami, jak i dotykając ich ramki. Oprócz tego produkcja będzie posiadać dedykowany app store, tak samo jak Apple Watch oraz Apple TV. Osoby z wadą wzroku będą miały możliwość zastosowania szkieł korekcyjnych za dodatkową opłatą, co jest dużym atutem. Dodatkowo Apple Glasses będą posiadały funkcję wyświetlania obrazu z innej lokalizacji, na podobieństwo Street View. Teleportacja jest bliżej niż nam się wydaje. Codzienne użytkowanieNajnowszy projekt firmy apple nie będzie rzucał się w oczy. Z dostępnych informacji wynika, że wyglądem będą przypominały zwykłe okulary korekcyjne. W wyposażeniu dostaniemy podstawkę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe. Okulary będą musiały być sparowane z iphonem, z którego będziemy wykonywać wszystkie operacji. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie wagi sprzętu, dzięki czemu będą lekkie i wygodne w codziennym użytkowaniu. Z dostępnych informacji wynika, że bateria wystarczy na przynajmniej 3 godziny. 


Wejście produktu na rynekSpołeczność Apple spekuluje, że premiera odbędzie się w 2021 roku, natomiast nawiązując do Ming-Chi Kuo (prawdopodobnie najbardziej wiarygodnego eksperta Apple) okulary nie będą gotowe do wysyłki przed 2022. 


Czego oczekujemy?Mimo, iż informacje krążą w sieci od dłuższego czasu, nie zostały one oficjalnie potwierdzone przez Apple. Z pewnością użytkownicy oczekują baterii wystarczającej na 8 godzin oraz pełnego obrazu 3D. Jak będzie? Nie możemy być pewnie, ale wiemy jedno. Amerykańskie jabłuszko widziało jak przyjął się sprzęt konkurencji wypuszczony na rynek w ubiegłych latach i jeśli chcą by ich produkt podbił rynek, muszą wyciągnąć wnioski.


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj
📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj