Wróć

Pionierzy filtrów social media!

Snapchat, Facebook, a może Instagram? Która platforma najlepiej wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość?

Pionierzy filtr%c3%b3w social media
Rounded rectangles

Snapchat, Facebook, a może Instagram? Która platforma najlepiej wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość?

Pionierzy filtrów social media!

Dostęp do nowych technologii staje się z każdym dniem mniej ograniczony za sprawą naszych smartphonów, które potrafią coraz więcej. Rozwój branż IT daje możliwości wdrażania nowych pomysłów. Niektóre okazują się sukcesem, a inne wielką porażką. Podobnie było w przypadku wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w filtrach dobrze nam znanych z Social Mediów. 

W dzisiejszym wpisie przeprowadzimy Was przez krótką historię filtrów AR.
Zapraszamy!

Czerwiec 2011 

Jest to data opublikowania w sieci snapchata. Co ciekawe na początku nazywał się Picaboo.

Wrzesień 2015

Snapchat nabył ukraiński start-up specjalizujący się w technologii śledzenia i modyfikacji twarzy oraz optymalizacji przepustowości dla wideo w czasie rzeczywistym za 150 million dolarów. Potem opublikował projekt Lenses, który wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości do integracji elementów renderowanych w 3D z obrazem z kamery.

Kwiecień 2017

Facebook dołączył do gry reprezentując własne narzędzie AR nazywające się Camera Effects, które później zmieniło nazwę na Spark AR i zostało wykorzystane również na Instagramie. 

Grudzień 2017

Powstało Snapchat Lens Studio. Po wypuszczeniu własnych 3000 filtrów AR, założyli darmową apkę nazywającą się Lens Studio. Dzięki aplikacji przeciętni użytkownicy i reklamodawcy mogli wypuszczać swoje filtry. 

Kwiecień 2019

Przedstawienie Lens Studio 2.0. Poprzez popularność Snapchat Lens Studio, wypuszczono wersję 2.0, która może przekształcać zwierzęta, dłonie, ciało, a nawet elementy krajobrazu.

Sierpień 2019

Filtry twarzy AR są wszędzie.Facebook ogłosił, że każda firma może użyć Spark AR, w celu stworzenia świetnej relacji na Instagramie lub Facebooku. 
Tydzień później otworzyli globalną betę dla reklam w rozszerzonej rzeczywistości, więc filtry nie są już tylko częścią relacji na social media.

Boston Consulting Group szacuje, że do 2021 roku, 120 milionów amerykanów miesięcznie, będzie korzystać z rozszerzonej rzeczywistości (AR). Firmy, które nie dostosują się do zmian na rynku, mogą stać się niezdatne do konkurencji.


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj
📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj