Wróć

AR Kluczem Do Marketingu?

Rozszerzona rzeczywistość (AR) posiada ogromną pulę zastosowań. Jednym z nich, najczęściej wykorzystywanym jest marketing, w który firmy notorycznie inwestują pieniądze. Czy to właśnie AR jest kluczem do zwiększenia sprzedaży?

Commerce
Rounded rectangles

Rozszerzona rzeczywistość (AR) posiada ogromną pulę zastosowań. Jednym z nich, najczęściej wykorzystywanym jest marketing, w który firmy notorycznie inwestują pieniądze. Czy to właśnie AR jest kluczem do zwiększenia sprzedaży?

AR Kluczem Do Marketingu?

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam światowej sławy marki, które w prowadzeniu swojej działalności uwzględniły rozszerzoną rzeczywistość, jako narzędzie rozwijające obecne sektory przedsiębiorstwa. 

Artykuł podzieliliśmy na podpunkty, a każdy z nich opisuję inną markę. 

1. IKEA


Nie trzeba nikomu przedstawiać tej szwedzkiej firmy. Dominację rynku meblarskiego rozpoczęli już w 1943 roku. Mimo, iż sprzedaż stacjonarna nie traci na popularności, Ikea może pochwalić się dużym kanałem sprzedaży online. W ramach ułatwienia klientom wyboru mebli i akcesorii domowych, stworzyli aplikację wykorzystującą AR. Aplikacja pozwala sprawdzić, czy produkty, którymi jesteśmy zainteresowani pasuje do naszego obecnego wnętrza. 

2. Converse


Marka butów wyśmienicie wykorzystała potencjał rozszerzonej rzeczywistości w celu wzbogacenia doświadczenia klientów oraz poszerzenia sprzedaży internetowej. Aplikacja pozwala użytkownikowi najechać telefonem na nogi i od razu zobaczyć jak dany model oraz kolorystyka wygląda na jego nogach. Wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu. Dodatkowym atutem aplikacji jest bezpośrednie przejście do sklepu internetowego z możliwością zakupu obuwia. 

3. Tesco  


Sieć sklepów Tesco dzięki współpracy z Disneyem opracowała aplikację AR umożliwiającą ożywienie produktów bajki Frozen. Za pomocą skanowania dzieci mogły zobaczyć swoich ulubionych bohaterów i zapisać zdjęcie w telefonie. Taki ruch marketingowy zapewnił większy ruch w sklepach, lepszą sprzedaż produktów Frozen oraz rozgłos w sieci, dzięki licznym postom zamieszczonym na mediach społecznościowych.  

4. Toyota


Japoński koncern motoryzacyjny w 2019 roku stworzył aplikację pomagającą użytkownikom lepiej zrozumieć działanie nowego samochodu C-HR. Dzięki aplikacji klienci mogą poznać więcej szczegółów na temat hybrydowego silnika, baterii oraz najnowszych funkcji. Co najważniejsze aplikacja pozwala zajrzeć na tyle daleko, że bez problemu dowiesz się w jaki sposób wytwarzana jest energia oraz zobaczysz jak sprawdza się układ napędowy na różnych trybach. Wystarczy nakierować telefon na samochód. 

5. Sephora


Francuska sieć sklepów stworzyła aplikację polegająca na testowaniu kosmetyków za pomocą skanowania ust i oczu. Użytkownik aplikacji może zobaczyć jak wyglądają poszczególne produkty, takie jak szminki, cienie do oczu na własnej twarzy. Aplikacja została stworzona w celu promocji sprzedaży internetowej. Głównym zamysłem było ułatwienie konsumentom wyboru produktu, dzięki możliwości wizualizacji poprzez telefon. 

6. Foot Locker


Foot Locker wykorzystał technologię AR, która umożliwia bilbordom, pojazdom i produktom nabrać pozornego życia. Nie zastanawiając się długo stworzyli interaktywny plakat z podobizną Jamesa Lebrona. Za pomocą filtru na SnapChacie, wystarczyło najechać na plakat, a Lebron dokładnie obok Ciebie robił wsad do kosza. Nie trzeba się rozwodzić nas świetną reklamą i pomysłowością. Nagranie filtru zdobyło miliony wyświetleń.


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj
📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj