Wróć

Nieograniczona edukacja!

Rozszerzona rzeczywistość potrafi nas zaskoczyć. Co przygotowała tym razem?

1
Rounded rectangles

Rozszerzona rzeczywistość potrafi nas zaskoczyć. Co przygotowała tym razem?

Nieograniczona edukacja!

Technologia rozszerzonej rzeczywistości w ostatnich latach nabiera ogromnego rozpędu. Zmiana nie nastąpi prędko, jej zastosowanie w chwili obecnej, nie jest w żaden sposób ograniczone, co pozwala różnym branżom i dziedziną na próby implementacji AR. 

Co ciekawe poszerzona rzeczywistość bardzo dobrze odnajduje się w nauce i właśnie na tym skupimy się w dzisiejszym wpisie. 


Plusy zastosowania AR w edukacji


Rozszerzona rzeczywistość posiada wiele możliwych implementacji w edukacji. Dzięki niej nauczyciele, wykładowcy mają możliwość ulepszenia metody nauczania poprzez zwiększenie zaangażowania i interakcji w zajęciach. Ciekawym skutkiem jest również zwiększona empatia w trakcie korzystania z dwuwymiarowej metody prezentacji możliwej dzięki AR. Interakcja plus zaangażowanie emocji definitywnie prowadzi do szybszego przyswajania informacji i umiejętności zapamiętywania. Pojawia się więc pytanie w jakich obszarach, rozszerzona rzeczywistość daje studentom możliwość pogłębiania wiedzy? Odpowiedź jest prosta: czytanie, praca z liczbami, wizualizacja przestrzenna, odtwarzanie treści oraz tworzenie rzeczywistych środowisk.


Przykład aplikacji edukacyjnej AR 


Poniżej przedstawiamy dwa przykłady aplikacji edukacyjnych AR. Co ciekawe do przeprowadzenia standardowych zajęć z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości wystarczy połączenie z internetem, urządzenie mobilne oraz aplikacja AR. 

Quiver - aplikacja opierająca się na kolorowankach AR. Dzięki niej, wszystko co pokolorujesz nabiera życia, a obrazki z podręcznika dają świetną możliwość wejścia w interakcję.

Blippar -  aplikacja umożliwiająca skanowanie niemalże wszystkiego, samochodów, roślin, zwierząt. Mimo swojego ogólnego zastosowania, aplikacja posiada funkcję interaktywnej treści, która zmieni o 180 stopni doświadczenie dziecka w zakresie czytania. 

Są to tylko dwie aplikacje z ogromnej puli do wyboru. Dajcie znać na naszych social mediach, czy chcielibyście zobaczyć oddzielny artykuł przedstawiający aplikację edukacyjne AR wraz z ich testem!


Nasze wnioski


Nieograniczona edukacja? Bo właśnie taki tytuł posiada dzisiejszy wpis, jest coraz bliżej. Tak naprawdę to internet był pierwszym źródłem pozwalającym wykorzystać ten termin, ale to właśnie dzięki niemu możemy czerpać korzyści płynące z AR. Rozszerzona rzeczywistość nie daje możliwości nauczenia się czegoś od razu, nie jest również sposobem na ściąganie (jeszcze), ale zdecydowanie nadaje się dla osób szukających niekonwencjonalnych metod nauczania oraz dla osób, które dalej nie potrafią odnaleźć się w obecnie obranym sposobie edukacji. Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem, w jaką stronę zmierza AR i liczymy, że nie straci obranego kursu. Wszystko jeszcze przed nami...


Wypróbuj AR na swoim telefonie:

📲 Pobierz z App Store: kliknij tutaj
📲 Pobierz z Google Play: kliknij tutaj